Kas on Võimalik Saada Kiirlaenud Ilma Krediidikontrollita?

Kui vajate kiiresti raha hädaabikulude katteks, kuid teil on halb krediit või puudub krediidiajalugu, võib ilma krediidikontrollita kiirlaen tunduda teie ainsa võimalusena. Nendel laenudel on aga kõrged intressimäärad ja lühikesed tagasimaksetingimused, mis võivad laenuvõtjad võlatsüklitesse lõksu tõmmata.

Kuigi laenu saamine ilma krediidikontrollita on võimalik, peaksite enne röövellike krediidikontrollita laenude kasutamist ammendama kõik muud laenuvõtmise alternatiivid.

Miks laenuandjad teie krediiti kontrollivad

Kui taotlete traditsioonilist laenu või krediitkaarti, kontrollib laenuandja teie krediidiaruannet ja skoori, et hinnata teie krediidiriski. Hea krediit näitab, et saate võlgu vastutustundlikult hallata, muutes teid laenuandjate jaoks väiksemaks.

Inimesed, kellel on halb või puudub krediidiajalugu, on laenuandjate silmis riskantsemad laenuvõtjad. Siiski kogevad kõik ühel hetkel rahalisi raskusi. See, et teie krediidiskoor pole täiuslik, ei tähenda, et peaksite raha vajades pöörduma röövellike laenuandjate poole.

Krediidikontrollita laenude riskid

Kuigi laenu heakskiidu saamine ilma krediidikontrollita on lihtsam, kaasnevad sellega riskid:

  1. Kõrged krediidi kulukuse määrad – Krediidikontrollita laenuandjad nõuavad intressimäärasid vahemikus 200% kuni 700% krediidi kulukuse määra.
  2. Lühikesed tagasimaksetingimused – Enamik krediidikontrollita laene tuleb kiiresti tagasi maksta, sageli järgmisel palgapäeval. See raskendab põhisumma ja tasude maksmist.
  3. Võlalõksude võimalus – Kui laenuvõtjad ei saa maksetähtajal balloonimakset endale lubada, võib tekkida vajadus võtta uus laen, mis jätkab võlatsüklit.

Mõned näited röövellikest ilma krediidikontrollita laenudest on palgapäevalaenud, autolaenud ja pandimajalaenud. Mugavus on äärmiselt kõrge hinnaga.

Alternatiivid krediidikontrollita laenude vältimiseks

Hea uudis on see, et on olemas turvalisemad ja soodsamad laenuvõimalused, isegi kui teil on halb krediit või puudub krediit. Kaaluge neid alternatiive enne röövelliku krediidikontrollita laenu saamist:

Laena perelt või sõpradelt

Lähedaste käest rahalise abi küsimine võib olla keeruline, kuid võimalusel on kõige parem laen perelt või sõpradelt. Nendel mitteametlikel laenudel on tavaliselt paindlikud tagasimaksetingimused ja intressid on väikesed või puuduvad üldse. Ametliku laenulepingu koostamine võib tingimused mõlemale poolele selgeks teha.

Uurige krediidiühistute võimalusi

Krediidiühistud pakuvad finantsteenuseid nagu pangad, kuid need kuuluvad liikmetele. Nad pakuvad laenu ja krediitkaarte mõistlike intressimääradega. Krediidiühistud rõhutavad kogukonda, nii et nad võivad rahalisi võitlusi paremini mõista.

Uurige turvatud krediitkaarte

Tagatud krediitkaardid nõuavad tagastatavat tagatisraha, mis on teie krediidilimiit. Need võimaldavad teil vastutustundlikult krediidiajalugu koostada. Kui olete mitu kuud õigeaegselt makseid teinud, võite saada tagatiseta kaardi ja saada oma sissemakse tagasi.

Vaadake, kas kvalifitseerute jaemüügi rahastamiseks

Paljud jaemüüjad pakuvad soodusraha, mis võimaldab teil kulud mitme kuu peale jagada. Tingimused on erinevad ja intressid lükatakse tavaliselt edasi, kui saldod on õigeaegselt tasutud. See võib aidata katta hädaabikulusid ilma suurte tasudeta.

Kaaluge tööandja laene või ettemakseid

Mõned tööandjad pakuvad töötajatele odavaid laene või palga ettemakseid. See mugav valik takistab teil laenu võtmast röövelliku laenuandja käest. Võimaluse korral arvavad palgaarvestuse ettemaksed maksed maha otse teie palgast.

Põhimõte on see, et kuigi krediidivabad laenud on kättesaadavad, peaksid need olema ainult viimane abinõu suurte tasude ja lühikeste tagasimakseperioodide tõttu. Ohutumad alternatiivid halva krediidi või laenuvõtjate puudumise korral on olemas. Kui uurite kõiki võimalusi, leiate tõenäoliselt soodsama rahastuse, et saada vajalikke vahendeid.

Scroll to Top